Sklep Ipart
części samochodowe
Tarcze, hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl


felgi - sklep internetowy ucando.pl

B4[1Z] AVANT poduszka mc persona

ODPOWIEDZ
mysza134
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 20 mar 2008, 17:12

B4[1Z] AVANT poduszka mc persona

Post autor: mysza134 » 29 wrz 2008, 16:23

witam
jakis czas temu wymieniałem poduszkę amortyzatora prawa strona , ale okazało sie że bardzo szybko padła więc wymieniłem na nową poduszkę jest dużo lepiej ale lewa strona jest cichsza, czy może byc to spowodowane za słabym dokreceniem poduchy jeżeli tak to czy można ją dokrecić gdy mcperson jest wmontowany czy jest na to inny sposób, bedę wdzięczny za jakies rady ,wskazówki

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 29 wrz 2008, 16:51

Odkręć górny kielich i możesz bez problemu dokręcić tą poduchę(trzpień amora z łożyskiem poduchy) A nie zapomniałeś przypadkiem dać pod łożysko podkładki. A i czy przypadkiem nie masz wyrobionego otworu w miejscu przechodzenia amora przez talerz górny od sprężyny bo jeśli tak to też będzie tłuc.

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 29 wrz 2008, 22:21

Czy to by oznaczało,że otwór w talerzu sprężyny ma być spasowany na ułamki milimetra ze średnicą tłoczyska amortyzatora,bo inaczej będzie rzęcholić i tłuc???
KOKOLINO. Proszę CIĘ jeśli można,wytłumacz ludowi o co tu chodzi.
Rok temu,Pan diagnosta szukając luzów w zawieszeniu,tak mi porozdzierał (porozrywał) to zawieszenie,że po wyjechaniu z tego badania przez pół roku coś mi kFiczało u góry pod błotnikami,tak jak bym jakieś żywe stworzenia woził.Teraz się to uspokoiło i jest cisza.
Aż się boję że teraz zrobi to samo.
Napisz proszę gdzie jest grane w tej materii.

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 30 wrz 2008, 08:18

antoni, jeśli chodzi o średnicę tego otworu to może nie na ułamki milimetra ale znowu też nie na jekieś wielkie rozmiary.
Poprostu kiedyś robiąc kouś zawieszenie zwróciłem uwage że otwór w "telerzu" jest bardzo wyrobony coś na kształt elipsy. Przyczyną tego było zbyt słabe dokręcenie tej rowkowej nakrętki.
Nie mając nowych talerzyków założyłem stare a i tak dalej tłukło. Po jakimś czasie klient przywiózł nowe wymieniliśmy i sie wszystko uspokoiło.
Po całym tym zdarzeniu poprostu stwierdzam iż mocno wyrobione otwory często są przyczyną tych nieszczęsnych stuków w naszych autach.

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 30 wrz 2008, 10:18

Dziękuję za wyjaśnienie sprawy.

mysza134
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 81
Rejestracja: 20 mar 2008, 17:12

Post autor: mysza134 » 30 wrz 2008, 19:40

WITAM
Dzięki za wskazówki ale nie kojażę żeby pod łożyskiem była jakaś podkładka może coś wiecej jak ona wygląda czy jest ona lekko wygięta ?

Awatar użytkownika
Kokolino
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 3371
Rejestracja: 17 lut 2007, 12:39
Imię: Radosław
Model: Audi 80 B4
Nadwozie: Avant
Silnik: 2.0 ABK
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Kokolino » 30 wrz 2008, 20:43

mysza134 pisze:WITAM
Dzięki za wskazówki ale nie kojażę żeby pod łożyskiem była jakaś podkładka może coś wiecej jak ona wygląda czy jest ona lekko wygięta ?
Może trochę zamotałem a więc tak
podkładka, talerz i łożysko z poduchą i nakrętka rowkowa. Taka jest kolejność.

Awatar użytkownika
pilocik69
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 621
Rejestracja: 11 mar 2007, 12:42
Lokalizacja: Małopolska

Post autor: pilocik69 » 01 paź 2008, 14:00

A czy mozna gdzies dostac zestaw naprawczy?
...............TDI POWER................

antoni
Forum Audi 80
Forum Audi 80
Posty: 698
Rejestracja: 30 gru 2007, 13:31

Post autor: antoni » 01 paź 2008, 19:06

Podkładka rzeczywiście jest lekko wygięta i nazywa się talerzowa.Idzie ona (opiera się) o tłoczysko amortyzatora w miejscu, gdzie z gładkiej części cylindrycznej przechodzi ono w część gwintowaną.
Jeśli chodzi o zestaw naprawczy,to nakrętkę rowkową z kluczykiem do jej dokręcania kupowałem za grosze w Inter Carsie.Łożysko (tzw. poducha) jak i nakrętka z tym dużym odstającym od karoserii talerzykiem też są do kupienia.
Zostaje tylko ta duża profilowana blaszana pokrywka,która idzie bezpośrednio na sprężynę i z jej kupnem może być problem.
Ale po co ją kupować,jest ona z grubej blachy i dosyć masywna.No chyba,że ma bardzo wygie"łdany otwór.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Amortyzatory i sprężyny”


opony samochodowe hamulce
felgi - sklep internetowy sportwheels.pl części samochodowe ucando.pl
części samochodowe iparts.pl
Prilo.com - Transport międzynarodowy samochodów
Tooles.pl - Sklep z elektronarzędziami
Pilarki akumulatorowe Stiga